MARATHON AGE GROUP RESULTS
CONOCOPHILLIPS
PRESENTS
MAYORS MARATHON AND HALF MARATHON
JUNE 19th 2010

Race Name

FEMALE AGE GROUP: 10 - 14

Race Name

MALE AGE GROUP: 10 - 14

Race Name

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

1 609 Haley Hughes Anchorage AK 3:46:41.3
2 811 Dominique Schuetter Palmer AK 5:24:31.9
3 865 Susan Fleurant Chugiak AK 7:01:43.5
4 867 Evan Schmidt Eagle River AK 7:01:49.2
Race Name

MALE AGE GROUP: 15 - 19

1 499 Conrad Booth Anchorage AK 3:30:51.5
2 243 Ryan McLaughlin Anchorage AK 4:12:23.2
3 800 Hunter Paul Anchorage AK 5:10:11.9
4 1096 Robert Jenkins 6:10:08.9
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

1 241 Alexandra Swiatocha Anchorage AK 3:06:30.8
2 1019 Ashley Storm Soldotna AK 3:16:48.0
3 547 Lindsey Viltrakis Anchorage AK 3:22:04.5
4 388 Giselle Monique Lambert Anchorage AK 4:03:06.6
5 848 Jessica Miller Eagle River AK 4:04:55.5
6 786 Ivy Schultz Anchorage AK 4:05:19.4
7 366 Jennifer Baker Anchorage AK 4:10:53.1
8 459 Bethany Ray Eagle River AK 4:15:10.0
9 922 Lauren Fee Anchorage AK 4:27:38.7
10 676 Catherine Beauchesne Laval QC 4:29:51.6
11 856 Gina Shively Anchorage AK 4:44:51.7
12 582 BEVERLY PAQUIN CARLISLE IA 4:47:51.6
13 391 Shannon Foster Anchorage AK 5:03:25.8
14 447 Kristen Reid Anchorage AK 5:06:26.3
15 659 Martine Forneret LA CA 5:21:30.6
16 879 Jennifer Pierce Eagle River AK 5:26:10.5
17 640 Allison Atchoo Troy MI 5:36:31.7
18 712 Angela Salo Kalispell MT 6:02:04.6
19 690 Marie-Claude D'Aoust Ste-Therese QC 6:42:05.1
Race Name

MALE AGE GROUP: 20 - 24

1 265 Aaron Dickson Palmer AK 2:55:45.6
2 909 Brendan Thompson Moses Lake WA 2:56:47.1
3 893 Joshua Richardson Anchorage AK 3:08:48.3
4 618 Will Doyle Parsonsburg MD 3:10:02.1
5 1100 Robert Hayes 3:10:37.8
6 1056 IRA Houck Anchorage AK 3:19:32.6
7 830 Thomas Wells Anchorage AK 3:19:47.2
8 435 Davis Craine Elmendorf AFB AK 3:27:56.1
9 1113 Catlan Sardina 3:33:39.4
10 781 Paul Marinucci anchorage AK 3:34:50.0
11 335 Nathan Krawetzke Anchorage AK 3:40:11.2
12 692 Cedric Provost Lorraine QC 3:44:23.4
13 946 Paul Morrison Eagle River AK 3:46:22.1
14 524 Stephen Sweezey Chugiak AK 4:07:40.5
15 224 Gordon Richmond Anchorage AK 4:10:10.9
16 691 Roland Desjardins Durocher Ste-Therese QC 4:11:21.9
17 836 Kevin Lee Eagle River AK 4:16:26.1
18 1102 Jon Thurman 4:18:02.6
19 367 Scott Kasayulie 4:18:58.2
20 1009 Steven Harris anchorage AK 4:20:42.7
21 693 Alexander Hone Eagle River AK 4:27:55.9
22 785 Tony Lewkowski Anchorage AK 4:27:59.6
23 700 Jeremy Phillips 4:33:31.1
24 608 Brian VonFeldt 4:42:35.8
25 1104 Jeb Smith 4:43:54.7
26 758 Kevin Seery anchorage AK 4:45:06.3
27 849 David Rivero Elmendorf AFB AK 4:45:06.6
28 719 Stanley Snyder 4:48:16.5
29 172 Justin Proffitt 4:48:16.5
30 968 Zach Noorlun 4:55:42.4
31 145 Mike Niebrzydowski Baltimore MD 4:55:51.8
32 1109 Daniel Martinez 4:57:49.4
33 1103 Gary Gray 4:57:50.0
34 896 Thomas Crouse Ft. Richardson AK 5:05:18.0
35 578 Shane Jackson anchorage AK 5:08:43.5
36 742 Scott Darhower Eagle River AK 5:13:16.4
37 118 Michael Libbrecht Allegan MI 5:13:16.5
38 438 Joseph Komes Anchorage AK 5:19:22.7
39 1081 Alin Vale Eagle River AK 5:24:15.9
40 724 Kyle Schultz 5:31:45.9
41 1093 Scott Kirk Anchorage AK 5:36:44.7
42 1097 David Silva 5:36:55.9
43 288 Vontae Banks 5:37:25.9
44 991 Richard Johnson Anchorage AK 5:38:10.5
45 1098 Stephen Merideth 5:58:55.0
46 1115 Jimmy May 6:19:13.2
47 458 Brian Smith Anchorage AK 6:38:35.3
48 334 William Brown Anchorage AK 7:00:27.7
49 292 Kenneth Frahm Bayfield CO 7:29:18.3
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

1 526 Jennifer Parks Asheboro NC 3:36:16.7
2 770 Suzy Goodwin North Pole AK 3:37:53.0
3 1034 Erika Stoye Anchorage AK 3:40:33.0
4 541 Amy Anderson Kasilof AK 3:42:47.0
5 977 Lisa Dale Anchorage AK 3:42:58.3
6 285 Renee Lasher Manchester NH 3:52:44.0
7 139 Sheri O'Leary Houston TX 3:54:52.0
8 1016 Becky Hochstein Bozeman MT 3:55:21.0
9 748 Abby Orchard Glennallen AK 3:55:56.5
10 744 Gena Crenshaw Stillwater OK 3:59:48.5
11 771 Sharon Cunz Eugene OR 4:00:24.4
12 585 Jill Marchakitus Shawanese PA 4:01:58.0
13 641 Ilaaf Darratt Canton MI 4:02:09.8
14 986 Greta Cladouhos anchorage AK 4:08:37.5
15 732 Brandy Curtis Richards Anchorage AK 4:09:28.4
16 1083 Jessica Bassett Kenai AK 4:10:27.0
17 739 Bethany Bertrand Mattapoisett MA 4:17:09.9
18 580 Alyson Kreutzer Denver CO 4:19:13.8
19 959 Amanda Kuehn Minneapolis MN 4:22:25.2
20 457 Natalie Newman King Salmon AK 4:23:51.5
21 1028 Dagmara Patiag Anchorage AK 4:24:32.8
22 679 Kelly Lavery Montrea; QC 4:24:51.1
23 689 Andrea Merlano Montreal QC 4:25:01.0
24 434 Kelly Stevens Chicago IL 4:26:59.0
25 827 Meghan Ray Eagle River AK 4:27:39.0
26 734 Christine Youngblood Anchorage AK 4:27:49.0
27 1014 Jacinda Walker Eagle River AK 4:27:55.8
28 632 Elizabeth Roedl Homer AK 4:29:20.3
29 362 Meredith Ward Alexandria VA 4:32:30.7
30 1017 Anna McGlocklin Anchorage AK 4:35:54.6
31 591 Deborah Carlson Anchorage AK 4:36:41.9
32 577 Katherine Hutches Concord CA 4:39:13.5
33 333 Megan Kemp Anchorage AK 4:40:44.5
34 356 Brittany Nerland Anchorage AK 4:41:23.6
35 687 Caroline Leroux Montreal QC 4:55:05.7
36 1007 Katie Schweisthal Palmer AK 4:55:26.0
37 453 Jessie Smulders Black Diamond AB 4:55:49.5
38 150 Vicki Ballon Warren MI 4:55:52.2
39 639 Charlotte Stender Anchorage AK 4:56:29.2
40 622 Anna Marie Kupilik Anchorage AK 4:56:40.4
41 651 Elisabeth Shepard Baltimore MD 4:57:41.8
42 165 Erin Senney pearland TX 4:59:27.2
43 102 Casey Bryant Chicago IL 5:01:13.0
44 537 STEPHANIE MCELROY EAGLE RIVER AK 5:09:58.7
45 122 Caitlin Graham Chicago IL 5:11:35.7
46 990 Errin Copple Los Angeles CA 5:12:09.0
47 175 Robyn Goodley revelstoke BC 5:13:36.8
48 404 Andrea Pesce San Diego CA 5:22:44.7
49 869 Tiffany Davis Anchorage AK 5:25:06.6
50 806 Lana Blomberg Anchorage AK 5:34:36.2
51 612 Christina Wood Anchroage AK 5:46:29.5
52 535 Robyn McCleary Chicago IL 5:51:03.3
53 652 Michelle Thompson Halethorpe MD 5:54:08.7
54 997 Jania Birmingham Anchorage AK 5:59:21.0
55 644 Brittany Stedman Waterford MI 6:07:12.2
56 442 Stephanie Lewey Pilot Point TX 6:23:08.5
57 683 Catherine Laberge Montreal QC 6:42:04.7
58 431 Molly Liston Anchorage AK 6:51:33.3
59 658 Erica Forneret Los Angles CA 6:52:14.4
60 494 Deborah Bannan Anchorage AK 7:11:59.4
61 250 Kim Riedl Cudahy WI 7:45:09.3
Race Name

MALE AGE GROUP: 25 - 29

1 832 Adam Johnson Anchorage AK 3:04:54.9
2 949 Gregory Swiatocha Mahopac NY 3:06:30.9
3 400 Christopher Mortensen Langhorne PA 3:07:47.9
4 969 Ben Blessing Nampa ID 3:09:35.4
5 682 Jean-Philippe Leclerc Montreal QC 3:10:59.2
6 868 Lee Hall anchorage AK 3:22:03.8
7 1101 Ryan Kangas 3:30:55.7
8 1006 Matthew Clark Eagle River AK 3:32:26.6
9 595 Michael DiFilippo Anchorage AK 3:34:50.9
10 455 Johnathan Spaar 3:42:29.1
11 156 Josias Harboe Fort Richardson AK 3:45:09.3
12 188 Nathan Zeigler Anchorage AK 3:45:43.3
13 393 Matthew Kampen Anchorage AK 3:46:35.2
14 1026 Aaron Anderson Chugiak AK 3:47:47.1
15 186 Christopher Murphy Anchorage AK 3:47:57.3
16 1001 Ian Kent Anchorage AK 3:48:25.8
17 623 Jonathan Patten Anchorage AK 3:50:34.9
18 427 Jason Gould Fort Richardson AK 3:52:27.9
19 1059 Aaron Hunter Anchorage AK 3:55:03.1
20 538 Wesley DeMauro-McGee New York NY 3:55:23.9
21 702 Felipe Reyes, Jr. Dickinson TX 3:56:17.1
22 408 Mark Hapka Dallas TX 3:56:53.9
23 586 Eric Sprau Harveys Lake PA 3:57:04.2
24 973 William Kruse San Jose CA 3:58:45.5
25 964 Chad Wiskow Minneapolis MN 4:02:02.2
26 974 Travis Zuber Anchorage AK 4:02:26.5
27 684 William DeCarlo 4:03:33.8
28 1078 Gerald O'Dowd Chugiak AK 4:04:46.4
29 747 Austin Miller Eagle River AK 4:04:55.5
30 264 Justin Klein Anchorage AK 4:06:40.6
31 996 Chris Kidd Logan UT 4:06:51.1
32 1046 Michael Duckstein ft. richardson AK 4:08:35.0
33 1008 Andrew Michael Anchorage AK 4:08:56.5
34 1074 Christopher Chambers fort richardson AK 4:10:54.6
35 530 Alex Major Kodiak AK 4:10:59.2
36 665 John Nestojko Culver City CA 4:12:07.2
37 1111 Joseph Mackey 4:14:33.2
38 738 Ryan Couto Fairhaven MA 4:17:10.3
39 283 George Lee Jr. 4:17:40.4
40 105 Kevin Levine plainview NY 4:21:17.0
41 808 Rob Bryant SAN DIEGO CA 4:21:25.3
42 944 Jon Davis Anchorage AK 4:21:30.5
43 941 Garth Walker San Francisco CA 4:23:24.0
44 498 Tom Goldman Los Angeles CA 4:28:51.5
45 489 Lee Newbill BEAVERTON OR 4:29:07.4
46 416 James Cooney Eagle River AK 4:29:43.3
47 840 Brian Haley Staten Island NY 4:30:46.3
48 847 Lee Helzer Anchorage AK 4:37:39.5
49 1050 Jeffery Patterson Anchorage AK 4:43:18.0
50 634 Scott Zimmermann Riverton NJ 4:43:24.4
51 910 Brad Stanbury FT Richardson AK 4:49:34.1
52 571 Tyler Burgett Elmendorf AFB AK 4:52:00.3
53 164 Walter Senney pearland TX 4:59:27.6
54 1075 Stacey Davis Elmendorf AFB AK 5:06:31.4
55 126 Michael Pershell Wasilla AK 5:11:04.6
56 906 Adam Shank Los Angeles CA 5:13:03.8
57 863 Chris Alford 5:14:48.7
58 403 Joseph Koscinski Burlingame CA 5:22:44.6
59 870 Andrew Chang Ft. Richardson AK 5:25:06.5
60 880 Daniel Arthur 5:27:59.9
61 112 Keith Balch Athens AL 5:29:34.5
62 685 Michael Harari Montreal QC 5:38:28.7
63 392 Ony Pius Anchorage AK 5:38:36.0
64 967 Shane Huang Ft Wainwright AK 5:39:44.5
65 590 Joshua Wilson Anchorage AK 5:46:29.5
66 721 Eric Youngblood Anchorage WA 5:58:09.0
67 736 Stuart Bannan Anchorage AK 7:11:59.4
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

1 1005 Jamie Wood Anchorage AK 3:11:11.6
2 262 Kirsten Kolb Anchorage AK 3:17:45.6
3 816 April Norman Anchorage AK 3:20:25.7
4 621 Barbara Piromalli Anchorage AK 3:21:12.0
5 198 Heather Gaines Kenai AK 3:40:59.4
6 117 Holly Barclay Anchorage AK 3:43:40.0
7 390 Sheila Ormond Anchorage AK 3:46:18.9
8 550 Siobhan Fackelman Conifer CO 3:48:11.3
9 279 Lori Bentley Anchorage AK 3:49:37.0
10 792 Heather Langley east greenbush NY 3:54:01.7
11 921 Cheri Gerwig North Pole AK 3:54:19.4
12 336 Renee Millard Wasilla AK 3:57:29.1
13 340 Heather Hogge Wasilla AK 3:57:29.2
14 957 Kari Konrath- Bera Chugiak AK 3:57:40.9
15 885 Alix Partnow Columbia MO 4:00:32.0
16 812 Lisa Smith Anchorage AK 4:04:16.9
17 611 Carey Schwaber West Lebanon NH 4:04:34.5
18 843 Malinda Pacholl Lake Oswego OR 4:09:28.6
19 557 Christine Holzberger Elmendorf AFB AK 4:11:22.1
20 275 Lara Wilkson Anchorage AK 4:15:35.5
21 643 Lea Franco Dexter MI 4:15:43.0
22 467 Qian Chen Anchorage AK 4:18:53.6
23 528 Holly Fowler Montgomery IL 4:19:59.8
24 930 Casey Randall Anchorage AK 4:26:06.2
25 581 Stacey Meyer Elmendorf AFB AK 4:26:11.9
26 140 Rebecca Sudduth Charlottesville VA 4:28:07.9
27 141 Selena Knight Mesquite TX 4:28:55.1
28 900 Teri Simmons Healy AK 4:39:03.5
29 125 Ellen Stanley Minneapolis MN 4:39:38.6
30 592 Renee Robertson Portland OR 4:40:37.3
31 1064 Louise Russell Palmer AK 4:41:24.9
32 432 Michelle Guillen san antonio TX 4:41:48.1
33 844 Katherina Bang Anchorage AK 4:47:12.5
34 778 Colleen Egan New York NY 4:47:52.7
35 183 Catherine Jasionowicz Rochester Hills MI 4:48:00.4
36 402 Angie Jacobs Missouri City TX 4:49:05.9
37 157 Nicole Kramer Arlington VA 4:58:33.5
38 1043 Melissa Holmes Fairbanks AK 5:03:19.0
39 411 Elizabeth Donovan Anchorage AK 5:08:57.7
40 655 Rachel Burnson Los Angeles CA 5:13:14.6
41 238 Kristina Funseth Minneapolis MN 5:15:32.1
42 259 Kirsten Rasmussen Dillingham AK 5:18:45.7
43 737 Branwen Collier Anchorage AK 5:24:55.8
44 919 Stephanie Clapper Anchorage AK 5:25:18.5
45 331 Lea Bouton Anchorage AK 5:32:29.6
46 593 April Noon 5:34:44.3
47 727 April Brehm Anchorage AK 5:35:01.5
48 883 Rebecca Myers Fort Richardson AK 5:36:46.3
49 678 LaToya Felton Plainville CT 5:40:37.4
50 228 Catherine Mower Eagle River AK 5:42:18.8
51 332 Katie Sechrist 5:52:00.0
52 1020 Natasha Liebig Tampa FL 6:10:20.3
53 942 Boyana Bounkova San Francisco CA 6:11:54.1
54 663 Winnie Leh LA CA 6:14:43.8
55 789 Shana Elman Seattle WA 6:22:05.8
56 980 Cheri Woldt Austin TX 6:23:17.2
57 952 Kristine Dunker Anchorage AK 6:29:20.9
58 638 Selena Maxwell Waianae HI 6:40:52.8
59 657 Tani Demain Beverly Hills CA 6:41:42.8
60 483 Aimee Meier Renton WA 6:58:10.0
61 664 Harmony Maldonado Ventura CA 7:43:05.8
Race Name

MALE AGE GROUP: 30 - 34

1 815 Erik Johnson Seward AK 2:42:53.1
2 187 Pawel Perdion Mount Prospect IL 3:06:52.2
3 573 Paul Clark Girdwood AK 3:19:15.4
4 1061 Dugan Greenwell anchorage AK 3:23:20.7
5 284 Andy Varner Anchorage AK 3:25:10.0
6 956 Jacob Bera Chugiak AK 3:25:17.2
7 561 Ryan Hughes Anchorage AK 3:27:56.0
8 1003 Mike Hagen Lincoln NE 3:29:22.3
9 254 Jonathan Carroll Anchorage AK 3:30:14.0
10 300 Theodore Haussner Anchorage AK 3:41:34.6
11 1087 Ty Hampton Anchorage AK 3:50:49.3
12 680 Ernest Tan St-Bruno QC 3:52:19.7
13 1085 Theo Sery Anchorage AK 4:04:32.5
14 533 Kirk Oberlander Eagle River AK 4:05:43.5
15 1018 David Easton brimfield MA 4:05:50.6
16 992 Jason Wyze Eagle River AK 4:06:08.4
17 370 Chip Glass Anchorage AK 4:06:56.7
18 505 Derek Nottingham Eagle River AK 4:14:43.5
19 1105 Lance Amsden 4:17:43.3
20 920 Ivan Cuevas Anchorage AK 4:18:08.5
21 552 Jon Gotte St. Louis Park MN 4:20:23.7
22 560 Thomas Stanton Boston MA 4:20:25.0
23 162 Phil Brown Quincy MA 4:21:46.3
24 503 Howard Bloom San Francisco CA 4:21:52.3
25 240 Peter Kuffa Ann Arbor MI 4:24:10.6
26 274 Mark Wanamaker 4:27:23.7
27 208 Chris Mandery Anchorage AK 4:28:43.9
28 784 John Ryan Almeida West Hartford CT 4:39:43.6
29 899 William Klein Ft. Richardson AK 4:40:55.6
30 1022 Ryan Caldwell Eagle River AK 4:41:34.0
31 961 Bonner Tuinstra West Des Moines IA 4:47:51.8
32 200 Roel Segovia Elmendorf AFB AK 4:48:04.4
33 1044 Justin Wagner Anchorage AK 4:50:44.1
34 151 Alberto Ballon Warren MI 4:55:52.1
35 273 Brett Knutson Hagerstown MD 4:58:33.5
36 1070 Matthew Tinck Elmendorf AFB AK 5:04:43.3
37 456 Aaron Heberle 5:04:53.3
38 1055 Wolfgang McLachlan Fort Richardson AK 5:09:01.4
39 994 Charles Hacker Eagle River AK 5:15:03.1
40 1057 Chris Hughes Anchorage AK 5:17:49.1
41 1099 Gregory Gaines 5:28:00.2
42 660 Christopher Foster Sun Valley CA 5:28:26.6
43 190 Benjamin Barnes FT Richardson AK 5:41:55.8
44 953 Bradley Dunker Anchorage AK 5:51:59.8
45 305 Manchester Magtibay Elemendorf AFB AK 6:19:47.1
46 978 Jeffrey Linwood Austin TX 6:23:17.0
47 256 Craig Wesley Cudahy WI 7:45:08.8
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

1 962 April Nelson anchorage AK 3:18:53.1
2 1024 Amy Larsen Anchorage AK 3:36:12.6
3 845 Sarah Haltness Anchorage AK 3:42:49.6
4 142 Joyce Forier Henderson NV 3:43:16.3
5 179 Jamie Lane Poulsbo WA 3:43:39.8
6 428 Holly Spohn-Gross Kernville CA 3:43:53.8
7 801 Ginny Kinnebrew Eagle River AK 3:48:12.8
8 846 Kristi Shea Wasilla AK 3:50:24.3
9 351 Rebecca Yi Fremont CA 3:53:10.3
10 888 Jane Nelson Anchorage AK 3:58:41.6
11 320 Karen Jones Anchorage AK 4:15:18.2
12 995 Alexandra Baez Bethel AK 4:15:25.1
13 892 Emily Grossman Soldotna AK 4:17:18.1
14 825 Sally Khersonsky Sa TX 4:19:51.1
15 244 Rachel Petruska Olson Bloomington MN 4:21:35.4
16 386 Angela Randall Fort Richardson AK 4:22:46.5
17 559 Jennifer Jackson Soldtna AK 4:28:50.4
18 951 Mindy Hymas Anchorage AK 4:31:20.4
19 835 Michelle Baker Newark TX 4:31:47.7
20 938 Mary Milliman Anchorage AK 4:32:29.7
21 970 Robyn Taylor Healy AK 4:34:25.1
22 677 Patricia Buffardi Norwalk CT 4:35:50.1
23 195 Leanne Huettl Anchorage AK 4:36:23.7
24 833 Teresa Backus Anchorage AK 4:37:46.9
25 862 Heidi Lewis Soldotna AK 4:43:31.9
26 522 Courtney Wayland Wasilla AK 4:45:05.8
27 124 Sarah Stanley Anchorage AK 4:45:11.8
28 720 Amy May Anchorage AK 4:46:50.2
29 384 Kari Morrissey Fridley MN 5:02:58.0
30 630 Trina Short Anchorage AK 5:06:53.4
31 704 Teresa Bormann Anchorage AK 5:13:28.2
32 470 Jacqueline Smith Florence AZ 5:22:54.5
33 810 Amy Roberts Palmer AK 5:25:04.8
34 604 Kristi Hess Eagle River AK 5:30:09.6
35 662 Abby Goldberg Los Angeles CA 5:32:03.2
36 166 Christi Potter Texarkana TX 5:42:00.5
37 985 Dinah Holm Phoenix AZ 5:47:34.6
38 828 Stacy Keadey atlanta GA 5:52:57.2
39 726 Holly Krenz Anchorage AK 6:06:37.0
40 755 Carmen Bombarda Anchorage AK 6:09:19.7
41 824 Jenny McIver Smyrna GA 6:10:01.6
42 931 Angela Chapman Valdez AK 6:11:19.8
43 1094 Priscilla Harris Anchorage AK 6:11:55.6
44 451 Erin Babin Prairieville LA 6:24:26.7
45 642 Kristine Day Dearborn MI 6:39:54.9
46 328 Anna Bryant Anchorage AK 7:32:18.8
Race Name

MALE AGE GROUP: 35 - 39

1 1047 David Dyer North Pole AK 2:54:07.5
2 1051 Jason Burkhead Anchorage AK 3:01:19.0
3 753 Chris Zerger Anchorage AK 3:04:41.7
4 948 Joe Magellan Anchorage AK 3:08:36.1
5 982 Gary McLaughlin New York NY 3:09:37.0
6 794 Barry Brill Wappingers Falls NY 3:10:03.2
7 205 Henrik Van Ryzin Kailua HI 3:18:41.7
8 266 Robert Thornhill Elmendorf AFB AK 3:27:24.2
9 860 Michael Vander Lugt anchorage AK 3:30:03.7
10 401 Pete Jacobs Missouri City TX 3:31:26.2
11 1058 Michael Bruce Orlando FL 3:31:56.9
12 905 Ben Yates Tucson AZ 3:35:59.5
13 1068 Jesse Abreu Fort Richardson AK 3:36:45.7
14 834 James Zwiefel Chugiak AK 3:38:25.9
15 316 Peter Klebes Anchorage AK 3:40:18.9
16 373 Dave Englander Shaker Heights OH 3:44:28.2
17 838 Trevor Storrs Anchorage AK 3:44:31.4
18 1013 Dennis Hartman Waverly NE 3:45:44.4
19 1000 Ryan Strong Eagle River AK 3:51:49.8
20 616 James Batchelor Eagle River AK 3:57:56.6
21 774 Brian O'Shea Eagle River AK 3:58:32.8
22 859 Karl Kile Elmendorf AFB AK 3:58:39.2
23 210 Bill Zagrocki Anchorage AK 4:09:24.1
24 324 Kevin Linebarger 4:11:58.5
25 924 Vasiliy Fomenko Stillwater OK 4:15:33.9
26 1090 Robert Weakland Anchorage AK 4:17:34.8
27 568 Jason Penman Anchorage AK 4:19:52.0
28 307 Gregg Mohrmann Saint Louis MO 4:20:26.2
29 779 Hudson Graham Anchorage AK 4:20:29.6
30 133 Garret Slaugenhoup Anchorage AK 4:23:58.6
31 349 Troy Mildon Anchorage AK 4:24:34.9
32 1042 Chris Henry Fairbanks AK 4:30:46.2
33 415 Radford Dew Seward AK 4:36:17.7
34 599 Robert Hindle, Jr. New York NY 4:43:52.3
35 448 JOHN GRIFFITHS EAGLE RIVER AK 4:51:49.6
36 725 Michael Heyward Anchorage AK 4:53:35.4
37 539 ED CACERES WELLINGTON FL 4:57:50.1
38 857 Paul Kirby Palmer AK 5:01:30.4
39 631 Hugh Short Anchorage AK 5:06:53.7
40 701 Rick Luckett Cypress TX 5:13:53.3
41 474 Theodore Jefferson mokena IL 5:15:43.2
42 598 Keith Burdick 5:34:51.6
43 419 Douglas Helton Orlando FL 5:48:27.1
44 282 FJ HARRIS ANCHORAGE AK 5:52:23.4
45 861 Robert Lewis Jr Soldotna AK 6:11:39.3
46 452 Jason Babin Prairieville LA 6:24:26.5
47 674 James O'Brien Bristol CT 7:27:17.5
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

1 1039 Monica Ross Anchorage AK 3:10:36.2
2 903 Noriko Osada Seattle WA 3:37:00.1
3 1069 Mary Rowen anchorage AK 3:39:31.7
4 1065 Lori Richter Anchorage AK 3:44:06.3
5 780 Caren Carlson Chugiak AK 3:59:47.6
6 424 Elzbieta McMurtrie-Jayaram San Antonio TX 4:01:24.0
7 295 Kristine Toth Eielson AFB AK 4:04:38.3
8 296 Kristin Sholton Anchorage AK 4:05:20.1
9 230 Annie Kirkland Eagle River AK 4:05:43.3
10 450 Kirsten Godleski Norcross GA 4:10:00.2
11 209 Stephanie McShane Eagle River AK 4:16:36.9
12 397 Paula Schmidt Eagle River AK 4:17:07.9
13 902 Michelyn Manrique Palmer AK 4:17:42.5
14 955 Joanne Osborne Anchorage AK 4:20:11.4
15 822 Simone Loket Arlington TN 4:30:40.6
16 1021 Brenda Noble Anchorage AK 4:37:07.1
17 1015 Amy Sebby Anchorage AK 4:40:16.1
18 936 Mary Richards Eagle River AK 4:45:54.5
19 376 Stephanie Burow Watertown MN 4:47:44.8
20 966 Rachel Sullivan Shelby Township MI 4:49:30.6
21 829 Charlotte Coots Kenai AK 4:49:39.9
22 729 Jill Reeves Palmer AK 4:50:20.7
23 354 Raquel Bone Houston TX 4:50:51.4
24 556 Karen Vollan North Las Vegas NV 4:51:45.8
25 327 Dianna Clemetson Anchorage AK 5:02:17.8
26 965 Lisa Pickrum 5:05:38.2
27 473 Kristin Porter Eagle River AK 5:13:57.6
28 745 Katherine Aguilar Sacramento CA 5:17:10.0
29 628 Lisa Kosto Soldotna AK 5:20:14.9
30 878 Marlene Kogel Yucaipa CA 5:20:58.7
31 813 Jennifer Bogart Richardson TX 5:22:11.2
32 898 Jeannie Sato Anchorage AK 5:23:01.2
33 572 Melissa Cooney Friendswood TX 5:27:12.5
34 215 Sandy Johnson Anchorage AK 5:31:05.0
35 263 Sue Wilkens Anchorage AK 5:34:37.4
36 731 Lynne Farrington Anchorage AK 5:35:01.0
37 160 Jennifer Thompson Texarkana TX 5:42:00.3
38 645 Wendy Swanson Brighton MI 5:43:27.6
39 540 LaRhonda Gray 5:45:45.4
40 626 DeAnne Loyd anderson IN 5:46:42.2
41 542 Janice McLeod Romeo MI 5:48:21.1
42 984 Penny Kelly Reno NV 5:49:08.9
43 398 Suzanne Scott Silver Spring MD 6:02:36.3
44 492 Jennifer Matson wasilla AK 6:08:51.9
45 706 Carol Wooldridge Cypress TX 6:34:18.1
46 713 Sonia Santiago Orinda CA 7:06:46.4
47 1089 Micki Wells Auburn WA 7:14:53.8
48 287 Cornelia Riedl Milwaukee WI 7:17:59.0
49 426 Jennifer Van Sandt Anchorage AK 7:22:19.7
50 728 Becky Graham Palmer AK 7:27:46.6
51 671 Sherry Buckles Apex NC 8:16:54.0
Race Name

MALE AGE GROUP: 40 - 44

1 192 Janusz Sarnicki 2:46:50.9
2 886 Matthew Green Anchorage AK 2:53:39.3
3 1037 David Johnston Wasilla AK 2:58:21.7
4 963 John Van Steenbergh Flowery Branch GA 3:01:06.3
5 972 Chris Morgan Anchorage AK 3:02:46.3
6 887 John Hellen Anchorage AK 3:04:10.3
7 614 Scott Poling Oswego IL 3:10:13.2
8 153 Jon Korte Grapevine TX 3:12:51.6
9 912 Brad Garland Anchorage AK 3:14:49.1
10 488 Tony Grace Franklin TN 3:19:17.0
11 519 Eric Gomes Pennington NJ 3:21:05.0
12 1029 Scott Lamontagne Elmendorf AFB AK 3:22:26.3
13 826 John Reed Anchorage AK 3:22:40.4
14 308 Raymond Mullenax Boise ID 3:23:27.7
15 299 Eric Meier Anchorage AK 3:24:31.6
16 495 David Garcia Denver CO 3:28:01.2
17 596 Michael Sato Livermore CA 3:33:03.6
18 633 Tony Arturo Anchorage AK 3:36:19.0
19 999 Daniel Hamm Palmer AK 3:38:34.8
20 425 Kiran Jayaram San Antonio TX 3:44:29.9
21 895 Robert Sato Anchorage AK 3:47:42.3
22 976 Daniel Moore Pleasant View TN 3:50:41.1
23 182 Aaron Halvas Byron Center MI 3:51:17.4
24 756 MARC PETERSEN PALMER AK 3:51:26.0
25 517 Robert Preston Flushing NY 3:53:08.5
26 1116 Bill Taylor 3:53:34.1
27 884 Bryan Christopher Louisville MS 3:54:33.1
28 783 Martin Lindeke Eagle River AK 3:55:08.0
29 181 Todd Raab Kalamazoo MI 3:55:14.2
30 764 Yasuhiro Takeda Bronxville NY 3:56:06.6
31 1035 Paul Gregory North Pole AK 3:56:41.4
32 1107 Jeff Carlson 3:57:10.8
33 939 Greg Freeman anchorage AK 3:58:22.5
34 558 David Ball Oklahoma City OK 3:58:32.5
35 138 Bo Underwood 4:02:37.4
36 851 Scott Johnson Wasilla AK 4:03:04.2
37 915 Newell Walther Wasilla AK 4:03:46.0
38 1023 Clint Baker Fort Richardson AK 4:04:46.7
39 1060 Dave Bias Elmendorf AFB AK 4:10:38.8
40 772 Michael King Anchorage AK 4:11:39.9
41 735 Kevin Kline Sugar Land TX 4:11:59.3
42 1114 Marty Evarts 4:17:30.2
43 610 Christopher Klopotek Maple Grove MN 4:20:12.9
44 562 Mark Kramer Mundelein IL 4:20:12.9
45 500 William Haecker Houston TX 4:22:01.2
46 743 Frank Von Hippel Anchorage AK 4:23:05.7
47 765 Willis Fireball diomede AK 4:27:35.5
48 625 Daniel Varon Estado de Mexico 4:28:20.8
49 1032 Kent Bogdan Murphy TX 4:28:23.7
50 698 Zack Blailock II Houston TX 4:32:57.7
51 1045 Nanda Gowda Miami FL 4:38:43.6
52 422 Mitchell Ginsburg Gaithersburg MD 4:46:47.0
53 733 Kevin Matier Anchorage AK 4:49:21.9
54 1053 Orrin Burton Eagle River AK 4:49:21.9
55 605 Brian Boeglin Pittsburgh PA 4:53:23.9
56 935 Richard Barker Palmer AK 4:54:04.4
57 245 Gregory Olson Bloomington MN 4:58:53.4
58 730 Karl Krenz Anchorage AK 5:00:21.7
59 627 David Votaw anderson IN 5:05:10.1
60 629 Herbert Sivitz Anchorage AK 5:10:02.0
61 820 Robert Hall Apex NC 5:35:10.5
62 932 Sun Hong Chandler AZ 5:41:27.3
63 302 Kalani Parnell Anchorage AK 5:47:37.6
64 191 Brian Scott Silver Spring MD 6:02:36.0
65 672 Ben Dallaire Fabreville QC 6:04:13.7
66 694 Hardin Watkins Garner NC 6:17:00.7
67 1025 Eric Johnson Louisburg NC 6:22:36.1
68 1040 Raj Choudhury Anchorage AK 6:36:09.3
69 1091 Jeff Jasper Anchorage AK 6:43:34.8
70 286 John Riedl Milwaukee WI 8:04:49.6
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

1 854 April Juliussen Anchorage AK 3:26:22.7
2 871 Laura McDonough Anchorage AK 3:28:27.2
3 594 Alice Hisamoto Anchorage AK 3:38:14.7
4 850 Anne Williams Eagle River AK 3:45:40.8
5 1038 Christine Jones Sutton AK 3:50:36.7
6 943 SUNNHEE WATT MONTEREY CA 3:52:09.1
7 635 Lynn Hamilton Tucson AZ 3:55:40.0
8 802 Dana Hand Calgary AB 3:56:52.8
9 511 Karen Morrison Eagle River AK 4:00:58.2
10 782 Kathy Whitcomb Ellensburg WA 4:02:54.4
11 439 Mary Simon Oregon WI 4:03:55.3
12 225 Katherine Gines Andover MA 4:07:52.3
13 270 Janet Petersen Anchorage AK 4:21:02.7
14 507 Jo-Anne Wilson Cochrane AB 4:30:24.7
15 512 Mary Keeffe Grapevine TX 4:41:25.4
16 947 Cari Giliam Anchorage AK 4:42:04.4
17 796 Linda Shaw Anchorage AK 4:42:22.1
18 791 Patti Vecera Anchorage AK 4:42:22.2
19 675 Kimberly Lyman West Hartford CT 4:45:00.6
20 566 Millicent Wright Pearl City HI 4:46:42.0
21 933 Denise Fall Tucson AZ 4:49:13.1
22 313 Sandra Sanford Anchorage AK 4:51:10.8
23 1048 Renee Rudd Anchorage AK 4:54:04.8
24 147 Lisa Brians charlotte NC 4:54:18.8
25 197 Diane Bolton Nashville TN 4:54:59.7
26 222 Robin Cain Boxford MA 4:57:03.8
27 602 Jane Hewey Seattle WA 5:02:34.1
28 267 Susan Crowley anchorage AK 5:04:18.4
29 430 Emily Read Anchorage AK 5:05:56.5
30 697 Barbara Wilson Lower Sackville NS 5:18:23.5
31 711 Cindy Jordan Lipan TX 5:21:32.3
32 960 Angelica Mendez anchorage AK 5:22:09.5
33 504 Linda Richardson Eagle River AK 5:22:45.6
34 715 Debbie Torrez Fort Worth TX 5:23:14.9
35 418 Pamm Hunter Carterville IL 5:25:07.8
36 429 Pamela Henderson Carbondale IL 5:25:07.8
37 983 Stacie Mathewson Reno NV 5:26:13.7
38 1033 Suzanne Swafford Phoenix AZ 5:27:48.7
39 130 Tina Eckard Athens GA 5:37:32.6
40 469 Loreli Richardson Ketchikan AK 5:40:10.3
41 897 Nancy Cowling Brentwood CA 5:41:24.7
42 460 Donna Jacobs Boise ID 5:52:43.8
43 841 Katherine Ellsworth Palmer AK 5:57:18.7
44 111 Seema Sonnad Philadelphia PA 5:59:20.2
45 269 Sharon Hutt dothan AL 6:10:35.4
46 120 Erna Lee Fort Worth TX 6:10:36.0
47 369 KAREN PHILLEO Woodland CA 6:22:19.4
48 1086 Nelida Irvine Anchorage AK 6:25:07.4
49 928 Roxann O'hara anchorage AK 6:35:00.0
50 395 Janina Marcenaro Seattle WA 6:39:33.6
51 485 Katherine Piekos monroe WA 6:39:34.1
52 904 Diane Sallee Anchorage AK 6:57:48.5
53 804 Ostine Watts Kingsville TX 7:00:28.2
54 321 Katherine Miracle Robbins CA 7:05:22.4
55 1012 Jennifer MCKINNON ANCHORAGE AK 7:05:32.4
56 420 Carol Dellinger Spokane WA 7:05:32.7
57 1088 Ouida Morrison Anchorage AK 7:07:00.0
58 304 Patricia Reinke Stillwater MN 7:17:59.2
59 927 Mary French Perry AR 8:26:30.7
Race Name

MALE AGE GROUP: 45 - 49

1 908 Roger Scott Clive IA 3:01:58.9
2 613 Michael Cordum Williamsville IL 3:02:19.2
3 636 Russell Hamilton Tucson AZ 3:15:04.8
4 989 Chris Fall Tucson AZ 3:18:05.8
5 326 Scott Clemetson Anchorage AK 3:24:02.8
6 842 Doug Vaught Eagle River AK 3:25:40.8
7 877 Andy Haas Homer AK 3:26:18.9
8 589 Joseph Shuffield Austin TX 3:30:52.6
9 229 Donnald Raymond billings MT 3:31:40.6
10 889 Michael Stahl Anchorage AK 3:35:24.5
11 818 Stan Flagel Anchorage AK 3:37:30.8
12 168 Henricus Van Oorschot Loosbroek 3:38:38.5
13 314 Stephen Peterson Anchorage AK 3:43:40.5
14 502 Lowell Parkison Gilbert AZ 3:47:01.2
15 372 Kirk Budds El Segundo CA 3:50:51.2
16 981 Jeff Matlock Ashland City TN 3:50:51.2
17 1054 Gary Aaron Anchorage AK 3:51:08.7
18 121 Steven Hepp East Amherst NY 3:52:31.2
19 545 Nik Tehrani Fremont CA 3:53:10.0
20 890 Patrick Martinez Anchorage AK 3:54:12.6
21 310 Toshihide Hamazaki Anchorage AK 3:56:51.4
22 874 Phil Walgren Anchorage AK 3:58:03.2
23 918 Matt Nedom Anchorage AK 3:59:33.1
24 925 Thierry MASSA San Jose CA 4:00:31.9
25 873 Kirk Scofield Anchorage AK 4:08:35.3
26 1084 Marlon Booth Anchorage AK 4:13:38.4
27 923 Kenneth McInally Anchorage AK 4:16:55.1
28 950 Bill Kunshek Girard KS 4:17:53.4
29 881 Chris Krebs ANCHORAGE AK 4:19:34.9
30 617 Nathan Burnham Anchorage AK 4:19:45.0
31 606 Robert McClung Anchorage AK 4:23:47.6
32 509 Gordon Thomson Millet AB 4:25:00.2
33 750 James Simpson Kingston WA 4:29:41.5
34 709 Stan Frazier Arlington TX 4:30:18.2
35 508 John Wilson Cochrane AB 4:30:24.7
36 654 DAVE Blaszkowski LA CA 4:31:35.4
37 375 Ned Tri Wasilla AK 4:33:35.8
38 189 Craig Mollerstuen Anchorage AK 4:35:41.0
39 971 Stephen Brown Palmer AK 4:40:37.4
40 311 M. Scott Moon Kenai AK 4:52:50.5
41 387 John Hood Chugiak AK 4:53:35.1
42 708 David James Fairbanks AK 4:54:53.4
43 523 Steven Budd Brewster NY 4:59:38.8
44 465 Joel Cuscik 4:59:59.8
45 413 Tony Blount San Antonio TX 5:04:29.1
46 799 Mark Paul Anchorage AK 5:10:12.6
47 1062 Larry Parker Anchorage AK 5:12:49.4
48 167 TROY POTTER Texarkana TX 5:42:00.6
49 776 Christopher Rider Wasilla AK 5:59:10.2
50 475 Donald Pemberton Mesa AZ 6:17:29.3
51 648 Michael Foley Catonsville MD 7:04:29.0
52 303 Dan Reinke Stillwater MN 7:17:59.4
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

1 975 Valerie Kilcoin Middletown NY 3:45:46.7
2 484 Kim Solomine Syosset NY 3:55:11.6
3 554 Bridget O'Callaghan-Hay Fountain Valley CA 3:57:44.0
4 569 Sue Mann Del Mar CA 4:06:13.8
5 807 Kate Dingle-Craig Anchorage AK 4:22:13.7
6 1092 Janet Tune Anchorage AK 4:26:34.2
7 322 JUDY TIBBETTS WESTFORD MA 4:38:11.3
8 777 Jeanne Kemp Anchorage AK 4:40:44.6
9 620 Monique Andersen Oro Valley AZ 4:53:24.3
10 1066 Jackie Carney anchorage AK 5:00:02.0
11 478 Mary Fraker East Islip NY 5:00:31.9
12 350 Susan Moench 5:05:45.0
13 917 Mary Ziemba Anchorage AK 5:07:18.4
14 360 Marlene White Cocoa Beach FL 5:09:27.8
15 710 Debbie Gilman Lipan TX 5:19:14.3
16 716 Kelly Ward Vero Beach FL 5:23:21.5
17 399 Kris Sherrill Carterville IL 5:25:08.0
18 746 Cynthia Dearth Galt CA 5:27:07.0
19 749 Johana Reed York PA 5:29:54.3
20 1010 Sharon Pruit Fort Worth TX 5:52:04.2
21 705 Cindy Brown Fort Worth TX 5:52:04.6
22 421 Annette Wulffe Wheaton IL 5:52:44.1
23 615 TERRY CLARKE WASILLA AK 5:56:05.3
24 252 Donna McDermott The Woodlands TX 5:56:16.7
25 202 Terry Weimer Emerald Park SK 5:58:21.2
26 916 Sharon Randall Anchorage AK 6:03:54.5
27 790 Laura Garrett Copperas Cove TX 6:10:35.4
28 119 Trudy Sanders Fort Worth TX 6:10:35.7
29 646 Patricia Dawson Linthicum MD 6:15:21.1
30 911 Vilma Bily Houston TX 6:27:06.3
31 365 Cheryl Hannon Anchorage AK 6:56:28.6
32 958 Blanca Salinas Houston TX 7:07:02.7
33 440 Cindy Craig Ketchikan AK 7:08:15.9
34 290 Mary Lou Frahm Willow AK 7:29:16.0
35 866 Jaime Schmidt Eagle River AK 7:31:53.1
36 515 Susan Daley Chicago IL 8:31:30.9
Race Name

MALE AGE GROUP: 50 - 54

1 954 Mark Blanning Kenai AK 2:54:37.1
2 527 Jongwan Kim wheeling IL 3:16:31.7
3 670 Mark Carr Anchorage AK 3:25:12.2
4 837 Patrick McGannon Anchorage AK 3:25:36.1
5 242 Dean Dean woodbury NJ 3:27:51.8
6 551 Terrence Kasper Anchorage AK 3:33:26.4
7 988 Jeffrey Olsen Anchorage AK 3:34:26.2
8 934 Mark Dent Anchorage AK 3:35:51.0
9 565 Calvin Shiroma Pearl City HI 3:41:07.9
10 762 Timothy Rawson Anchorage AK 3:43:06.1
11 839 Stephen Curet Palm City FL 3:46:10.9
12 668 Peter Ribbens Kenai AK 3:46:28.5
13 1063 Michael Morris Anchorage AK 3:49:02.4
14 276 Paul Bly Anchorage AK 3:50:03.2
15 574 Brent Kauffman Lebanon OR 3:52:36.5
16 696 Doug Martin Wasilla AK 3:54:15.9
17 901 Jay Liggett Anchorage AK 3:56:32.9
18 338 Danny Swindle Newport MI 3:59:34.7
19 754 MARK SCHROEDER Anchorage AK 3:59:41.5
20 258 Jon Gibson Anchorage AK 4:03:00.6
21 600 Dennis Yasutomi San Jose CA 4:03:38.1
22 203 Darwin Weimer Emerald Park SK 4:03:51.6
23 490 Thomas Corda Anderson IN 4:05:37.2
24 1076 Andrew Lohman Anchorage AK 4:07:03.2
25 1082 Todd Sherwood Anchorage AK 4:08:59.7
26 173 Don MacDougall Juneau AK 4:10:45.6
27 1041 Paul Stark Fairbanks AK 4:13:45.6
28 394 John Dietrich Shawnee KS 4:19:39.2
29 414 Dan Coats Longmont CO 4:21:03.2
30 260 Wally Powers Eagle River AK 4:22:52.2
31 345 Matthew Mannhardt Anchorage AK 4:33:03.0
32 929 Franz Muller Cold Bay AK 4:33:47.0
33 206 Stuart Graves Salt Lake City UT 4:36:56.6
34 576 Tom Hutches Fremont CA 4:39:13.2
35 579 William Yoakum Hopkinsville KY 4:41:37.6
36 294 Michael Shelton Palmer AK 4:49:04.7
37 329 James Gamble Anchorage AK 4:49:38.1
38 795 Martin Eldred Eagle River AK 4:53:35.3
39 163 Walter Senney Jr lakewood OH 4:59:27.6
40 817 Ken Wolsey San Diego CA 5:07:43.0
41 752 Patrick O'Neal Yorktown VA 5:08:02.6
42 587 Ronald Stokes Wasilla AK 5:15:45.1
43 236 David Vanderburgh Dayton OH 5:16:36.0
44 506 Mark Ivie Pittsburgh PA 5:37:57.7
45 491 RICHARD SALINAS HOUSTON TX 5:38:27.1
46 945 Glenn Wright Arlington TX 5:45:38.3
47 763 Jeffrey Seibert Fenton MI 6:29:23.9
48 1077 Wayne Childers Wasilla AK 7:04:11.3
49 261 Steven Duwa Anchorage AK 7:07:21.1
50 291 Michael Frahm Willow AK 7:29:18.6
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

1 549 Bonnie Hooper Rancho Santa Fe CA 3:45:42.3
2 853 Susie Holway Anchorage AK 4:17:32.0
3 814 Kate Cuta Mesa AZ 4:44:20.5
4 741 Frances Clairmont 4:48:20.7
5 134 Theresa Pipher Berrien Springs MI 4:51:35.6
6 487 Zoila Denis Kings Park NY 4:54:22.4
7 520 Colleen Newgaard Anchorage AK 4:59:20.9
8 553 Donna Pedersen Anchorage AK 5:10:25.7
9 1030 Anna Parkinson Anchorage AK 5:21:24.6
10 454 Elaine Holland Tigard OR 5:23:19.5
11 378 NORMA DUKE BRYAN TX 5:26:45.2
12 486 Alexandra Gonzalez-Cosentino Saint James NY 5:29:07.0
13 177 Sandra Zimmer Las Vegas NV 5:35:45.4
14 462 Patty Enger Goleta CA 5:45:59.4
15 132 Mary McDonald Conway AR 6:04:05.5
16 159 Mona Eben 6:25:08.1
17 405 Betsy Dove Chivers Anchorage AK 6:47:13.9
18 371 Susan Strick Los Angeles CA 6:50:57.8
19 773 Kathleen Beattie Little Rock AR 6:56:28.0
20 740 Colleen Larson Palmer AK 7:01:27.7
21 858 Melba Rodriugez Chugiak AK 7:07:02.6
22 717 Joyce Wilson The Villages FL 7:08:01.0
23 760 Karen Wallace Ishpeming MI 7:15:52.7
24 864 Linda Beecher Chugiak AK 7:31:53.7
25 207 Catherine Jones Anchorage AK 7:41:16.1
26 649 Mary McCaul Baltimore MD 8:16:57.9
Race Name

MALE AGE GROUP: 55 - 59

1 1049 Jeff Arndt palmer AK 3:02:38.9
2 301 Jonathan Moench 3:18:23.4
3 707 Bill Coghill Soldotna AK 3:20:05.4
4 529 Hal Carlson 3:24:24.7
5 248 Richard Clark Feeding Hills MA 3:31:14.2
6 289 Rob Lang Anchorage AK 3:39:07.4
7 471 Billy Maybee Jr Evansville WI 3:40:10.7
8 767 Hans-Joachim Werz Frankfurt 3:40:57.5
9 525 Gary Parks Asheboro NC 3:43:05.7
10 513 Douglas Keeffe Grapevine TX 3:45:05.4
11 1072 Rich Dale Anchorage AK 3:51:48.2
12 597 Gary Steffens Anchorage AK 3:52:55.0
13 650 Robert Hill Burlington NC 3:54:30.5
14 686 Brian Cook Pointe Claire QC 3:57:05.3
15 466 Dale Burnworth Anchorage AK 3:57:06.1
16 185 Joe Church Harrisburg PA 3:57:06.3
17 872 David Meyer Anchorage AK 3:57:21.2
18 161 David Trautman Charleston SC 4:00:25.3
19 775 Dave Moyer Skokie IL 4:13:48.0
20 891 Fred Fahs Chandler AZ 4:15:10.1
21 546 Vaughan Waters San Antonio TX 4:15:20.8
22 346 Bill Van Hees Anchorage AK 4:25:24.1
23 355 Michael Thams rancho cucamonga CA 4:35:37.9
24 516 Jerry Jenkins Anchorage AK 4:38:20.9
25 477 Steven Kuhl Florence KY 4:42:09.4
26 913 BORIS SHAMRAKOV STATEN ISLAND NY 4:46:38.3
27 131 GEORGE CLAIRMONT NORWELL MA 4:48:20.7
28 359 Dick White Cocoa Beach FL 4:49:28.8
29 914 Tom Kron Anchorage AK 4:52:27.6
30 136 Leon Niebrzydowski Sterling Heights MI 4:55:51.9
31 1002 Barry Bruninga anchorage AK 5:07:41.3
32 797 Murray Honick Murrells Inlet SC 5:12:33.8
33 472 Mark Stadsklev Eagle River AK 5:13:57.5
34 1036 Edward Rouleau Ester AK 5:26:46.2
35 759 John Wallace Ishpeming MI 5:35:08.2
36 673 Kevin Toomey Manchester CT 5:40:08.9
37 104 Sean Hallissey Los Angeles CA 5:40:20.9
38 129 Paul Duncan Overland Park KS 6:15:08.8
39 987 Bob Renkes Tulsa OK 6:30:53.3
40 144 George Troia romulus MI 6:43:02.9
41 666 Barney Saltzberg LA CA 6:50:57.7
42 251 Shane Driscoll Madison WI 7:45:09.4
43 480 Michael Carroll West Islip NY 7:58:48.0
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

1 152 Rae Mohrmann saint louis MO 4:20:26.0
2 143 Barbara Wnek Brentwood MO 5:25:05.6
3 216 Ann Glasson Durham NC 5:35:04.5
4 1110 Monica Lyall 5:38:46.8
5 464 Judy Jenkins Goleta CA 5:47:42.8
6 583 Joanne Hirsh montecito CA 5:56:19.6
7 219 Gregoria Marrero 6:08:23.4
8 567 Nancy Gould-Rasmussen Anchorage AK 6:22:37.7
9 146 Nancy Marino venice FL 6:29:29.0
10 113 Mary Lenari Sarasota FL 6:29:29.2
11 714 Jennifer Smith The Villages FL 7:08:00.9
12 718 Sue Yee San Rafael CA 7:32:22.3
13 793 Cathy Troisi Cohoes NY 7:40:11.4
14 656 Karen Connor Thousand Oaks CA 7:43:05.9
15 297 Nancy Morgan Trapper Creek AK 7:58:43.8
16 482 Linda Cooper Huntington NY 7:58:48.5
Race Name

MALE AGE GROUP: 60 - 64

1 271 Ronnie Wong baltimore MD 3:30:44.4
2 211 Bang Koh Anchorage AK 3:50:45.8
3 548 William Hooper Rancho Santa Fe CA 4:00:31.0
4 761 Steven Dosh Gladstone MI 4:21:37.2
5 1071 Charles (Chuck) Harvey Anchorage AK 4:29:04.4
6 407 Brent Weigner Cheyenne WY 4:32:58.3
7 769 Peter Froeslev Fredensborg 4:38:49.2
8 468 John Backman Olivenhain CA 4:50:26.2
9 312 Donald Sanford Anchorage AK 4:51:10.9
10 803 Glen Hurlburt haines jct. YT 5:05:10.5
11 1031 Alan Parkinson Anchorage AK 5:06:14.6
12 521 Oliver Blaise, Jr. Kirkwood NY 5:18:08.2
13 907 Bradley Schwartz Bloomingdale IL 5:23:23.5
14 831 Kneeland Taylor Anchorage AK 5:29:28.2
15 417 ART GARCIA HARLINGEN TX 5:30:12.9
16 379 BOBBY DUKE BRYAN TX 5:36:02.0
17 809 Greg Lyall 5:38:46.9
18 544 Albert Steinbeiser Altoona PA 5:40:41.9
19 481 Paul Cooper Huntington NY 5:42:29.8
20 309 Frank Bartocci Spring Hill FL 5:43:28.6
21 221 Henry Rueden De Pere WI 6:22:36.3
22 361 Roger Winchell Asheville NC 6:34:22.3
23 409 Esiquiel Avila Harlingen TX 7:07:03.1
24 30 Richard Wenrich Anchorage AK 8:43:56.0
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

1 148 Elsie Neely Washington DC 4:21:20.9
2 510 Margaret Chestnut Orlando FL 5:29:39.2
3 603 Barbara Weil Anchorage AK 7:01:52.1
Race Name

MALE AGE GROUP: 65 - 69

1 306 Buck Walsh Lakeland FL 4:47:47.4
2 852 Dennis Holway Anchorage AK 4:57:53.7
3 319 JIM SIMPSON HUNTINGTON BEACH CA 5:12:35.7
4 389 Bill Bonetz Port Charlotte FL 5:13:53.8
5 176 Joel Lobel Las Vegas NV 5:28:28.6
6 170 Ronald Greene Bedford NH 5:45:12.9
7 661 Van Garner Claremont CA 6:52:18.0
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74

1 218 Teresa Hull Anchorage AK 5:37:19.3
2 823 Elaine Doll-Dunn Spearfish SD 7:40:11.3
Race Name

MALE AGE GROUP: 70 - 74

1 703 James Hill Buda TX 3:39:00.2
2 937 Jim Madonna Fairbanks AK 3:56:49.1
3 214 Roger Lambert Chattanooga TN 4:29:02.7
4 979 John Creel Brea CA 4:58:59.6
5 217 Rich Hull Anchorage AK 5:07:47.6
6 637 Selly Wolkov Fort Lauderdale FL 5:42:44.7
7 1011 Gene Pelizzoni Tulsa OK 6:30:53.6
Race Name

FEMALE AGE GROUP: 75 - 99

Race Name

MALE AGE GROUP: 75 - 99